Tematyka
Wprowadzenie
Drodzy uczestnicy kursu,
Jeśli chcecie wynieść z kursu jak najwięcej wiedzy i umiejętności:- zapiszcie swoje cele: po co robicie ten kurs?
- notujcie najważniejsze informacje (przygotujcie notatnik, w którym będziecie rozwiązywać ćwiczenia);
- zaplanujcie terminy przejścia poszczególnych części kursu.
Uzasadnienie powyższych działań i inne wskazówki znajdziecie w kursie pt.: „Jak skonsumować kurs on-line”.
Po zakończeniu kursu podzielcie się z nami pomysłami i opinią.
Owocnej nauki!
Zespół Akademii PARP0h 45m
Rozdział 1. Przygotowanie się do negocjacji handlowych
W pierwszym rozdziale kursu on-line zapoznacie się ze strukturą procesu negocjacji i alternatywami wobec tej techniki rozwiązywania konfliktów w biznesie. Dowiecie się, czy etapy procesu negocjacyjnego muszą zawsze przebiegać w tej samej kolejności i poznacie konsekwencje błędnego rozpoznania etapu procesu negocjacji.
Przyjrzycie się też procesowi przygotowań do negocjacji i poznacie najczęściej popełniane błędy na tym etapie, tak byście sami nie musieli ich powtarzać.Po ukończeniu wszystkich lekcji w rozdziale możesz przystąpić do testu. Żeby go zaliczyć powinieneś prawidłowo odpowiedzieć na 80% pytań. Do testu możesz podchodzić dowolną liczbę razy, ale zapamiętany zostanie Twój ostatni wynik. Powodzenia!
0h 35m
Rozdział 2. Prowadzenie spotkania negocjacyjnego – prowadzenie dyskusji
Gdy już wiecie, jak dobrze przygotować się do negocjacji, czas skupić się na tym, co wydarzy się, gdy już usiądziecie do negocjacyjnego stołu. W tym rozdziale kursu on-line nauczycie się, jak opanować emocje i sprawić, by dyskusja toczyła się gładko i w pożądanym przez Was kierunku. Dowiecie się, dlaczego dobrzy negocjatorzy nigdy nie mówią „nie” oraz poznacie sposoby przełamywania impasu.
Po ukończeniu wszystkich lekcji w rozdziale możesz przystąpić do testu. Żeby go zaliczyć powinieneś prawidłowo odpowiedzieć na 80% pytań. Do testu możesz podchodzić dowolną liczbę razy, ale zapamiętany zostanie Twój ostatni wynik. Powodzenia!
0h 25m
Rozdział 3. Składanie propozycji
Moment, w którym druga strona składa propozycję, jest momentem obarczonym szczególnym ryzykiem. Łatwo jest stracić wszystko, co dotychczas osiągnęliśmy
cierpliwie budując porozumienie. W tym rozdziale dowiecie się, w jaki sposób składać rozsądne propozycje, które jednocześnie zabezpieczą Wasze interesy, oraz jak reagować na propozycje partnerów negocjacyjnych, by wspierać osiągnięcie porozumienia.Po ukończeniu wszystkich lekcji w rozdziale możesz przystąpić do testu. Żeby go zaliczyć powinieneś prawidłowo odpowiedzieć na 80% pytań. Do testu możesz podchodzić dowolną liczbę razy, ale zapamiętany zostanie Twój ostatni wynik. Powodzenia!
1h 0m
Rozdział 4. Zawieranie porozumienia
Końcowa faza negocjacji to zawieranie porozumienia. Jej celem jest zawarcie transakcji i zamknięcie negocjacji. Zdarza się jednak, że przedłuża się ona w nieskończoność, a negocjacje stają się trudnym i wyczerpującym procesem. W tym rozdziale dowiecie się, z czym powinniście odejść od stołu, by negocjacje można było uznać za udane, jak radzić sobie z „trudnym negocjatorem” po drugiej stronie oraz jak rozpoznać manipulacje i umiejętnie na nie zareagować.
Po ukończeniu wszystkich lekcji w rozdziale możesz przystąpić do testu. Żeby go zaliczyć powinieneś prawidłowo odpowiedzieć na 80% pytań. Do testu możesz podchodzić dowolną liczbę razy, ale zapamiętany zostanie Twój ostatni wynik. Powodzenia!
Certyfikat
Certyfikat będzie dostępny po ukończeniu wszystkich lekcji i testów oraz po ocenieniu kursu. Sprawdź, czy oceniłeś kurs – kliknij tutaj.